Sevgili Türk Gençliği, Mayınlarda Gezelemeyin

Anasayfa Antalya, MUSTAFA KIVRADAN 27 Şubat 2016 1255 Okunma
Sevgili Türk Gençliği, Mayınlarda Gezelemeyin

Sevgili Türk Gençliği, Mayınlarda Gezelemeyin

‘’ İlim, ilim bilmektir,

İlim, kendini bilmektir.

Kendini bilmeyen,

İlmi ne bilir. ‘’

Yunus’un bu dörtlüğü, insanlarımıza, kendini bilmesini öğütlemektedir. İnsanın, kendisini bilmesini bir bilim olarak gören  YUNUS, ‘’ ahlakı kimden öğrendin ? ‘’ diye soranlara da ‘’ ahlaksızdan  öğrendim,’’ demiştir.

Sayın Cumhur başkanımız, on üç yıldan bu tarafa, sigara ile mücadele etmektedir. Bu mücadeleye, en derin saygıyla katılıyor ve desteğimizi sonuna kadar da sürdüreceğimizi ifade ediyorum…

Türkiye’mizin içinde bulunduğu, coğrafi yapı, stratejik olarak, orta doğu’nun en önemli ve o kadar da, korunmaya muhtaç bir kara parçası üzerinde yer almaktadır. Bu kara parçası, bize bin yıldan fazladır analık yapmaktadır. Öyleyse, bu vatanın adı; kara parçası değildir. Bizim öz yurdumuz, hepimizin ‘’ KIZIL ELMASIDIR’’

Bu, ‘’ KIZIL ELMA ‘’ üzerinde, geçmişte olduğu gibi bu günde batılı emperyalist güçlerin, müşterek emelleri kesişmiş ve  Güney doğumuz da; meydana gelen, Türk Milleti’nin sabrını ve kararlılığını sınayan gelişmelerle, terör örgütünün kahpece saldırıları sonucu, askerlerimiz ve polislerimiz velhasıl, Yurdumuzun yiğitleri, Yüce Allah’a çıkmak için,aramıza, bizi hakka uğurlayın diyerek, al bayrağımızla geri dönmüşlerdir…

Çanakkale’ de, Kurtuluş Savaşında ve 1974 Kıbrıs Barış Hareketinde, her türlü olumsuz şartlara göğüs geren bu Yüce Türk Milleti’nin evlatlarının sabrını ve kararlılığını, yabancı emperyalist güçlerin emrine verecek misiniz ? ..

Sevgili Türk gençliği; Vatanımızın birliğine ve bütünlüğüne karşı direnecek ve devletimizin ayakta kalmasını sağlayacak yegane irade sizdedir. Öyleyse, kendimize karşı, ailemize karşı, devletimize karşı sorumluluklarımız vardır. Bu sorumlulukların en başında, kendimizi tanımamız gerekmektedir.

Kendimizin kim olduğunu bileceğiz, sorumluluğumuzu bileceğiz. Ne kışkırtmalara ne de oyunlara geleceğiz. Bizi tuzağa çekmek isteyenler olacak, bizi biri birimize düşürmeye çalışanlar olacak. Ne tuzağa düşeceğiz, ne de biri birimiz ile kavgalı olacağız. Kendimizle barışık, komşu ile barışık olacağız. ‘’ SAĞLAM KAFA, SAĞLAM VÜCUTTA BULUNUR.’’ Diyen, ATAMIZA  kulak vereceğiz…

Sağlam kafası olmayan, sağlam bedene sahip olabilir mi? Olmaz tabi. O zaman, kendinizi nasıl koruyacaksınız ? Ailenizi, hasiyetinizi, vatanınızı,toprağınızı,ileride elde edeceğiniz ekonomik vaziyetinizi ve size karşı kurulmak istenen tezgahları nasıl bozacaksınız.?..

Sevgili gençler! Okuyacaksınız,kültür sahibi olacaksınız. Önce kendimizi, ülkemizi ve dünyayı tanıyacaksınız. Bunun için, uyuşturucudan,sigaradan,kavgadan uzak olacaksınız.Geçenlerde, bir yerde otururken, yanımıza iki sivil geldi. Kimliklerini gösterdiler. Narkotikle mücadeleden olduklarını söylediler. Kendilerine yardımcı olunması şeklinde ufak bir açıklamadan sonra, falan yerde ‘’ kız çocuklarının bu kirli alışkanlığa direnemediklerini ve kendilerini, bu alışkanlığa karşı pazarladıklarını’’ söylediler. Çok ürpertici bir hadise, duymak istemediğimiz hadiseler, öyle değil mi ?

Ben sigara içmeyen bir kardeşinizim. Gençlerimizin tamamını zan altında koymam,koyamam. Ancak, hataya düşmüş olan sevgili kardeşlerimiz olabilir. Hataların devamı halinde, ileri yıllarda, tertemiz ciğerleriniz bu kirli dumanlara karşı bağışıklık kazanabilir. O , zaman dönüşü olmayan, kendi kendinizi mayınlayan ve mayın tarlalarında nereye basacağınızı bilmediğiniz bir ortamla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu arzu edilmeyen kara bela peşinizi bırakmaz. Bırakamaz. Pekiyi o zaman, siz neyi yönetebileceksiniz. Anamur’u size teslim etseler ne yapacaksınız ?

Arzuladığınız kötü duman için, nefsinizin yenik düştüğünü var saydığınız da; o kirliği elde etmek için neyi feda edeceksiniz? İşte o zaman hasiyetin, şerefin ve namusun kıymeti olmayacaktır. Böyle bir ortamda, elinizde avucunuzda ne varsa, feda edeceksiniz. Ama iş işten geçmiş olacaktır.

Eğer bu gibi alışkanlığı olup da bırakamayan, ancak kendi kendinden utanan, pişmanlık duydan, ama bir türlü kendisine hakim olamayan değerli kardeşlerime, manevi tavsiyem şudur. Pozitif ilme inanan, gerçek bir Müslüman ve Türk olarak söylüyorum: üç defa Fatiha suresi, üç defa İhlas suresi, üç defa FELAK SURESİ, Üç defa NAS; sureleri, sabah namazı öncesi ve sonrası okunacak. Yüce Allah’a kendi dilinizle dua edeceksiniz. Bu şekilde birkaç gün dualarınızı halis niyetle ve samimiyetle sürdüreceksiniz. Göreceksiniz bu alışkanlık , göstermiş olduğunuz irade karşısında yenik düşecektir.

Türkiye’mizin teminatları, aziz gençler ! Siz olacaksınız vatanımız olacak, siz olacaksınız ordumuz olacak, siz olacaksınız hasiyetimiz, şerefimiz olacak. Ama siz olmazsanız hiçbir  şeyimiz olmayacak. Onun için ‘’ SAĞLAM KAFA,SAĞLAM VÜCUTTA BULUNUR’’ SÖZÜ IŞIĞINDA, DAHA İLERİYE, DAHA POZİTİF BİLME VE DAHA FAZLA KENDİMİZİ TANIMAYA, GÜVENMEYE, BİR BİRİMİZİ SEVMEYE HER ZAMANDAN DAHA FAZLA İHTİYACIMIZ VARDIR….

Firma Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Portal Teması : Wptr.Co