TOSFED Türkiye Ralli Şampiyonasına Kemer’den katılan ralliciler

Anasayfa Kemer, Spor 24 Kasım 2015 1458 Okunma
TOSFED Türkiye Ralli Şampiyonasına Kemer’den katılan ralliciler

TOSFED Türkiye Ralli Şampiyonasına Kemer’den katılan ralliciler

SEZONU BİRİNCİLİKLE KAPATTILAR

İstanbul Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen ve 2015 Türkiye Ralli Şampiyonasının son ayağı olma özelliği taşıyan 36. İstanbul Rallisi’nde mücadele eden Kemerli Pilotlar aldıkları başarılı sonuçlar ile 2015 yılını birincilik ile kapattılar.

Sezonun Son yarış olmasından dolayı şampiyonayı takip eden ralliciler arasındaki puan mücadelesinin parkura yansıdığı ve en üst limitte hızla zorlu etapların geçildiği İstanbul Rallisi izleyenleri seyir zevkine doyurdu.  Ulusal, Historic ve TOSFED kategorilerinde gerçekleştirilen rallide 43 ekip, iki gün süresince 10 özel etapta, 236 kilometre yol kat ettiler.

rallikenan1

2015 yılını birincilik ile kapattılar

TOSFED Türkiye Ralli Şampiyonasına Kemer’den katılan ralliciler Kenan Kar ve Soner Tamer ilk günde yaşadıkları teknik arızadan dolayı ikinci güne 12 dakikalık ceza zamanına ile başlamalarına rağmen üstün bir mücadele ile rakiplerini geride bırakarak 2015 yılını 1. olarak kapattılar. Nisan ayında başlayan 2015 Ralli Şampiyonası takviminde 6 yarışa katılan Kenan Kar ” Bu zorlu mücadeleyi 1. olarak tamamladığımız için mutluyuz. Benim için Çanakkale Rallisi ile başlayan 2015 sezonunda üç yarışa katlamadık ama buna rağmen yılı ikinci olarak kapattık. Bize destek veren tüm sponsorlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

2016 hem zorlu hem zevkli geçecek!

2016 yılında farklı projelerle hazırlandıklarını da belirten Kemerli Ralli Pilotu Kar” Önümüzdeki sezona daha iyi hazırlanıyoruz.  Hedefimiz olağan üstü mücadele ederek 3 lastikle etabı bitirerek Antalya ya ilk defa Grup N Kategorisinde Türkiye Şampiyonluğunu getiren Mustafa Çakal ve Mehmet Köleoğlu ekibi gibi Kemer’e klasmanımızda şampiyonluğu kazandırabilmek. Bunun için 2016 yılı zorlu ama bir o kadar da zevkli geçeceğine inanıyorum” dedi.

 

Firma Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Portal Teması : Wptr.Co